Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Nedir?

Cildin yapısının bozulmasını, yaşlanmasını engellemek için yapılan tüm uygulamalar cilt bakımına girer. Profesyonal cilt bakımı ise eğitimli cilt bakımı uzmanı eliyle düzenli aralıklarla yapılan etkili uygulamalardır.

Klasik Cilt Bakımı Aşamaları Ve Uygulama Sırası

 1. Cilt analizinin doğru yapılması;
 2. Cilt ihtiyacına uygun kullanılacak profesyonel cilt bakımı ürünlerinin seçimi
 3. Cildin kir ve yağdan temizlenmesi
 4. Cildin bakıma hazırlanması
 5. Cilt tipine göre uygun maskenin hazırlanması
 6. Yabancı maddelerin çıkarılmasını kolaylaştırmak ve gözenekleri genişletmek için yüze buhar uygulaması
 7. Peeling işlemi ile ölü deri, komedan (siyah nokta) ve kapalı gözeneklerin temizlenmesi
 8. Gözenekleri sıkılaştırmak için tonik uygulaması
 9. Ciltte ki sebum veya nemi dengelemek için Ampul uygulanması
 10. Kan dolaşımını hızlandırmak için masaj işlemi
 11. Cildin yapısına göre ihtiyacı olan maske
 12. Cilt bakımının tamamlanması için, cildin yapısına göre ihtiyacı olan nemlendirici cilt bakım kremi uygulanır.

Cilt Bakımı Faydaları

Cildin yaşlanmasını engeller, gençleştirir, sıkılaştırırarak elastikiyet kaybını minimize eder. Mat ve solgun görünümü yok ederek sağlıklı ve parlak bir cilt sağlar.

 

Cilt Bakımı Cilde Zarar Verir Mi?

Yanlış ellerde, hijyenden yoksun ortamlarda ve hatalı ürünlerle yapılan cilt bakımları faydadadan çok zarar verir. Bu sebeple merkez seçiminde göz önüne alınması gereken kriterler ; uzmanın profeyonelliği, doğru ve kaliteli ürün kullanılması ve hijyen kurallarına uyulmasıdır.

Cilt Bakımı Sonrası Neler Yapmalıyız?

Tırnak, saç ve cilt keratinden oluşur. 28 günlük periyodlar halinde cilt kendini yeniler; bu sebeple en  etkin cilt bakımı 28 günde bir yapılmalıdır.

Profesyonel Cilt bakımıdan fayda görebilmek için 28 günlük periyodlarda yapılması, günlük cilt bakımını evde aksatılmaması ve cilt tipine uygun kaliteli ürün seçilmesi gerekmektedir.

Cilt Bakımı Ve Makyaj?

Makyaj temzilenmeden uyunan 1 gece ciltte 7 günlük yaşlanmaya sebep olur.

 

BAKIMLI VE IŞILTILI BİR CİLT EN DOĞAL MAKYAJDIR

 

BABOR HSR LIFTING

Bakım aşamalarından hemen sonra daha enerjik ve genç görünmenizi sağlayan, lüks lifting bakımıdır. 3 yönlü lifting etkisiyle yıpranmış cildinizi yeniden yapılandırır. Uygulamada Multitendyn (bezelye,soya fasulyesi) ile doyurulmuş pamuk lifleri maskesiyle cilde elastikiyet kazandırıp, cildin ışıltılı ve genç görünmesini sağlar. Uygulamadan hemen sonra cildinizdeki müthiş farkı göreceksiniz.

 

Güzellik Vazgeçilmezdir..

 

SOTHYS GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

Göz çevresi ve cilt özel dizayn edilmiş sothys göz bakımında 4 ana adım ile;

 • Yorgunluk
 • Yaşlanma belirtileri
 • Göz altı morlukları ve torbalarını minimalize eder.
 • Özel Sothys porselen soğutulmuş kaşıklar ve konusunda uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır.

 

GÜLEN GÖZLERİNİZİN IŞIĞINI KIRIŞIKLIKLAR GÖLGELEMESİN

 

Doctor Babor Silver Foil Mask

Cilt bakımı ile kombin edilen bu maske serumları cilde  hapsederek etkilerini maksimize eder.Cilt anında ve gözle görülür şekilde toparlanıp nemlenir. Ciltte göz alıcı bir parlaklık oluşur.

LPG Endermolift (Ameliyatsız Yüz Gençleştirme)

LPG, 1986 yılında Fransa’da kurulmustur. 110 ülkede her yıl 60 milyon seans yapılmaktadır.  %100 naturel  ve yan etkisiz tekniklerdir.

İlk seanstan itibaren gözle görünür sonuçlar;

 • Kırısıklıklar
 • Aydınlatma
 • Sıkılaştırma
 • Gıdı eritme

New Skin Peel

UZMANLAR TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN BENZERSİZ NANO PARTİKÜL TEKNOLOJİSİ ŞİMDİ TÜRKİYE’DE!

BERRAK, EŞİTLENMİŞ, LEKESİZ BİR CİLT

Mezone New Skin Peel, üç üründen oluşan sofistike bir cilt düzenleme sistemidir.

İLK UYGULAMADA GÖZLE GÖRÜLÜR ETKİ!

5 vitamin, 3 asit ve 2 bitkisel içerik kullanılarak nano partikül teknolojisi ile geliştirilmiş mikro iğnecikler sayesinde Mezone New Skin Peel, ciltteki renk tonu eşitsizliği başta olmak üzere birçok cilt problemine destek çözüm sunar.

Mezone New Skin Peel sisteminin içeriğinde bulunan salisilik ve glikolik asit cilt yüzeyinde hafif soyma etkisi yaparak cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırırken, hyalüronik asit, E ve B3 vitaminleri cildin su tutma kapasitesini arttırır. C vitamin ile cilt yüzeyindeki gözle görülür lekelerin rengini açmaya ve cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur. Bentonit kili içerdiği kalsiyum, bakır, magnezyum, silis, sodium, demir ve potasyum mineralleri ve B6 vitamini sayesinde akneli cildi dengeler ve sakinleştirir. B5 vitamini ise cildin onarılmasını hızlandırır.

NEW SKIN PEEL’in ETKİ ALANLARI NELERDİR?

 • Ciltteki renk tonu eşitsizliği
 • Geniş gözenekler
 • Akne, akne lekeleri ve akne izleri
 • Sebum üretimindeki artış
 • Uv ışınları sebebiyle hasar görmüş cilt
 • Gözle görülür ince mimik çizgileri

5 Tip Cilt Vardır:

* Normal Cilt; bu butip ciltte gözenekler kapalı, parlak ve pürüssüzdür, cilt problemi olmayan cilttir. Çok özel bir bakıma gerek yoktur.

* Karma Cilt; bu ciltte yüzün T bölgesi yağlı, diğer bölgeler ise ağırlıklı olarak kurudur. Yağlı bölgelerde komedonlar ve açık gözenekler bulunurken, kuru bölgelerde gözenekler kapalıdır.

* Kuru Cilt; bu cilt ince, mat, pul pul dökülmeye eğilimlidir. Gözenekler ufak ve çoğunlukla kapalıdır. Cildin yapısı daha ince ve gergin olduğu için çabuk kırışmaya eğilimlidir.

* Yağlı Cilt; bu tip ciltte yağ gözenekleri açık, komedonların ve yer yer sivilcelerin olduğu, yağ salgısı fazla olduğu için aşırı parlayan görüntü vardır.

* Olgun Cilt; Yaş ilerledikçe hücre yenilenmesinin yavaşlaması ile ortaya çıkan cilt tipidir. Hücrelerin dökülmeside yavaşladığı için cilt normalden daha kalın ve kaba gözlenir. Ayrıca yağ salgısıda yavaşladığı için ciltte derin kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir.

 

Milattan Önce

M.Ö. 1000

Cilt tonu maskesinin doğuşu.. Mısırlılar donuk, mat cilt tonu ile başetmek için tütsü, balmumu, zeytinyağı, çim ve sütten oluşan bir karışımı yüzlerine yayarak altı güne kadar ciltlerinde tutarlardır.

M.Ö. 100

Kleopatra’nın meşhur süt banyoları.. Süt etkili bir Alfa Hidroksi Asit’tir. Cildi nemlendirir ve ölü hücrelerden arındırır. Tabi o dönemde bu bilgiler henüz bilimsel olarak keşfedilmemişti.

M.Ö. 3000

Eski Mısır’da bulunan medical yazılarda ‘Yaşlı Adamı Gençliğe Döndürmek’ başlığı altında asit peeling reçetelerine rastlanmış.

M.Ö. 1600

Zengin Mısırlılar öldükten sonraki yaşamlarında da iyi görünmek amacıyla yanlarında kırışıklık ve sivilcelerden kurtulmak için oluşturulan reçetelerle gömülürmüş.

Tarihe baktığımızda Cilt Bakımı çok eski tarihlerden itibaren insanların ortak sorunu ve çözüm arayışı olmuştur.

Günümüzde Cilt Bakımı nasıl yapılmaktadır? Profesyonel Cilt Bakımı kimler tarafından yapılabilir? Cilt Bakımı öncesi ve sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Günlük hayatımızda kullandığımız; alkol, sigara, güneş koruyucu losyonlar ve maruz kaldığımız güneş ışınları (UV, UVB, UVC), genetik faktörler, hormonal faktörler, düzensiz beslenme, iklim değişiklikleri, ekranlardan yansıyan mavi ışık, hava kirliliği, tam olarak temizlenemeyen makyaj kalıntıları cildin hava almasını engeller, gözenekleri tıkar, komedan (siyah nokta), akne oluşumuna sebep olur.

25 yaş itibariyle cildin ürettiği hiyorolonik asit ve kolojen üretiminde düşüş başlar. Bu sebeple cildin kendini yenilemesi yavaşlar ve cilt yaşlanmaya başlar.

 

Telefon
0216 327 00 83
Adres
Acıbadem Cd. No:202C 34660 Üsküdar
E-mail
[email protected]