Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

IPL INTENSE PULSE LIGHT ile EPİLASYON Nedir?

IPL INTENSE PULSE LIGHT EPİLASYON yoğun ışıklı vuruş demektir.

Amacı Nedir?

Kıl kökünü tahrip ederek yok etmektir.

IPL Epilasyon Cihazı İle Diğer Epilasyonların Farkı Nedir?

IPL çok dalga boyunu kapsar, çok renkli, hedefi melanindir, 70 dereceden yüksek sıcaklık ile kıl kökü protein folüküllerinin tahrip edilmesidir.

IPL BUZ BAŞLIKLI Epilasyon İşlem Süreci

Kılın büyüme evreleri Anajen (Büyüme) Katajen (Gelişme) Telojen (Dökülme) ‘dir.

IPL Epilasyon ayda bir kere yapılmaktadır. Bunun sebebi kılın büyüme evresi yani kılın anajende yakalanmasıdır. Başlıkla ultrasound jel kullanılarak uygulanır bu sebeple halk arasında jelli epilasyon olarak geçer. Epilasyondan öncasi yapılması gereken oldukça baisttir; 24 saat önce bölgeye jilet yapılır,bunun sebei kıl kökünü sertleştrimek değil kılı büyüme evresinde (anajende) yakalamaktır.

IPL Epilasyon Yaptırılırken Acı Hissedilir Mi?

Merkezimizde kullandığımız IPL TIO epilasyon cihazımız buz başlık özelliği sayesinde işlem sırasında acıyı en aza inidirir. Ayrıca kullanılan soğtucu jel yanma riskini ortadan kaldırır.

IPL Epilasyon Sağlığa Zararlı Mıdır?

IPL Epilasyonun herhangi bir sağlık sorunu oluşturduğu kanıtlanmamıştır. Diğer epilasyonların cildi tahriş ettiği gözlemlenirken, IPL Epilasyonun buz başlığı sayesinde bunuda ortadan kaldırdığını işlem süresince gözlemleyebilirsiniz. Ancak epilasyon yaptıracak kişinin, işlemin uygulanacağı bölgede herhangi bir yara veya farklı bir sağlık problem varsa uygulamadan kaçınılmalıdır.  Epilasyon sonrası cildi güneşe çıkarmamak ve 4-5 saat duş almamak işleminizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine destek olacaktır.

IPL Epilasyon Kalıcı Etki Eder Mi?

Kıl kökünüz ve kıl yapınıza göre işlem süresinin belirlenmesi gerekmektedir. Günümüze kadar bir çok epilasyon yöntemi geliştirilmiştir ve  IPL Epilasyon en son teknolojidir. Gelişen teknolojide asıl sorunun kesin çözüm arayışı olmasıyla beraber IPL Epilasyonda bu fark ciddi anlamda gözlenmektedir. Diğer epilasyonlara oranla daha net sonuçlar alacağınız IPL Epilasyon ince veya kalın açık renkli tüy ayırt etmeksizin atış sağlamaktadır.

IPL Epilasyon Yüze Uygulanır Mı?

Üst yazımızdada bahsettiğimiz gibi IPL Epilasyonu diğer Epilasyonlardan ayıran en gözde farkı  ve güçsüz tüyleri bile kolaylıkla algılamasıdır.

IPL Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır ?

IPL  buz başlıklı epilasyon kadınlarda yüz, çene,kaş ortası,alt bacak, üst bacak, bıyık,özel bölge (genital), meme ucu ve göğüs bölgesi, koltuk altı, kollar,bel,göbek,popo üstü, parmak üstleri vb vücudun gibi tüm bölgerinde uygulanmaktadır.

IPL epilasyon erkeklerde ise sakal üstü,ense,omuz ,sırt, göğüs,kulak,koltuk altı,kaş ortası,tüm kolda uygulanmaktadır.

Adet Döneminde Epilasyon Yapılır Mı?

Adet dönemlerinde hassaiyet artacağı hem de hormanel değişimler den dolayı çok fazla tavsiye edilmez.

Hamile Kadınlar IPL Epilasyon Yaptırabilir Mi?

Vücuda yapılan herhangi ışıkla olan her türlü işlem hamileler için sakıncalı sayılmaktadır. Bugüne kadar yayımlanan doktor yazılarındada bu bilgiye rahatça ulaşabilirsiniz. Hamilelik öncesi hazırlık veya hamilelik bitiminde işleme başlamanız daha sağlıklı olacaktır.

IPL Epilasyon Erkeklere Uygulanabilir Mi?

IPL epilasyon kadınlar tarafından tercih edildiği kadar erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Erkek kıl kökü daha kuvvetli olması sebebiyle en az acı veren bu yöntem erkekler tarafından tercih edilir. Ayrıca seans süresi ve seans sayısı bakımından da avantajlıdır.

Epilasyon Yaş Sınırı Var Mıdır?

Hormanel değişimler nedeniyle daha iyi sonuç almak için en erken 18 yaşında başlanabilecek epilasyon işleminde üst yaş sınırı yoktur. Menepoz dönemi epilasyona engel değildir.

Telefon
0216 327 00 83
Adres
Acıbadem Cd. No:202C 34660 Üsküdar
E-mail
[email protected]